7 priežastys, kodėl verta kasdien vartoti kanapių sėklų aliejų – Jorus: sveiki produktai visai šeimai

7 priežastys, kodėl verta kasdien vartoti kanapių sėklų aliejų

Ar jums svarbi jūsų sveikata? Jei atsakėte taip, tuomet pluoštinių kanapių sėklų aliejus jau turėtų puikuotis jūsų virtuvėje. Vis daugiau mokslinių tyrimų patvirtina tai, kad kanapių sėklų aliejus yra ypatingai naudingas žmogaus organizmui. Dėl savo turtingos sudėties šis aliejus užsitarnavo supermaisto titulą, o mineralų ir mikroelementų gausa nustelbia kitus mums įprastus aliejus. Tad jei svarstote, tačiau vis dar nesiryžtate pradėti vartoti kanapių sėklų aliejų savo kasdienėje mityboje, pateikiame Jums 7 svarbiausias kanapių sėklų aliejaus naudas, kurios neabejotinai paskatins jį išbandyti.

Papildo organizmą reikalingais vitaminais, mineralais bei mikroelementais.

Vitaminai B, C, geležis, kalcis, magnis ir idealus Omega 3 bei Omega 6 balansas yra tai, kas reikalinga kiekvienam sveikam organizmui. O būtent šiais vitaminais, mineralais bei mikroelementais yra turtingas kanapių aliejus. Mokslininkai pataria naudoti bent po šaukštelį kiekvieną dieną tam, kad būtų sustiprintas organizmas ir pagerinta savijauta. Tad pats metas pradėti jau dabar!

Gali sustiprinti širdį ir kraujagysles.

Kanapių sėklų aliejus yra turtingas amino rūgštimis. Nustatyta, jog viena iš jų – argininas – yra ypatingai naudinga širdies sveikatai palaikyti ir prisideda prie kraujagyslių sistemos stiprinimo. Mokslininkų teigimu, maisto produktų, kurių sudėtyje yra didelis arginino kiekis, vartojimas, gali padėti sumažinti širdies ligų riziką. Negana to, kanapių sėklų aliejuje gausu Omega 3 ir Omega 6, kurie mažina cholesterolį, o gama-linoleno rūgštis padeda nuo kraujagyslių ir ląstelių membranų pašalinti apnašas.

Padeda išsaugoti odos grožį ir stiprina plaukus. 

Mokslininkai nustatė, jog kanapių sėklų aliejus turi teigiamą poveikį odos ir plaukų būklei. Dėl nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir antioksidantų gausos jis padeda išsaugoti odos elastingumą, ją maitina, skatina regeneraciją. Keletas naujausių tyrimų teigia, jog pastebima reikšminga kanapių aliejaus nauda dermatito, egzemos, aknės ir kitų odos ligų gydymui. Savo gerąsias savybes jis atskleidžia ne tik vartojamas kaip maistas, bet ir išoriškai tepant ant odos. Taip pat kanapių aliejaus vartojimas gali paskatinti plaukų augimą, suteikti jiems žvilgesio, apsaugoti nuo išsausėjimo, o vos keli lašeliai įmasažuoti į galvos odą gali sumažinti pleiskanas ir sustiprinti plaukus nuo slinkimo.

Gerina smegenų veiklą. 

Dėl savo maistinės sudėties kanapių sėklų aliejus ypatingai naudingas smegenims. Jau žinoma, kad nepakeičiamos riebalų rūgštys, tokios kaip Omega 3 ir Omega 6, kurių gausu šiame aliejuje, gerina atmintį ir užkerta kelią su amžiumi susijusiam smegenų funkcijos susilpnėjimui. Tad kas rytą išgeriamas šaukštelis kanapių aliejaus gali turėti teigiamą poveikį sveikoms smegenims.

Reguliuoja hormonų pusiausvyrą.

Jau anksčiau minėta gama-linoleno rūgštis yra labai svarbi kai kurių prostaglandinų sudedamoji dalis. Šios medžiagos veikia hormonus ir tokiu būdu gerina organizmo veiklą. Tuo pačiu jis mažina PMS ir menopauzės simptomus bei padeda atstatyti hormonų pusiausvyrą.

Stiprina imuninę sistemą.

Nustatyta, jog kasdienis kanapių sėklų aliejaus naudojimas turi teigiamą poveikį imuniteto stiprinimui. Omega 3 ir Omega 6 turtinga aliejaus sudėtis yra labai svarbi norint sustiprinti jūsų kūno gebėjimą kovoti su ligomis ir išlaikyti tvirtą imuninę sistemą. Be to, kanapių sėklų aliejus padeda organizmui kovoti su įvairiais uždegimais bei mažina artrito ir lėtinio skausmo simptomus.

Gerina virškinimą ir padeda numesti svorio.

Reguliarus kanapių sėklų aliejaus naudojimas gali padėti sureguliuoti svorį. Jis mažina nutukimo riziką, gerina medžiagų apykaitą ir gali turėti teigiamą poveikį siekiantiems numesti keletą kilogramų. Taip pat pastebima kanapių sėklų aliejaus nauda virškinimo lengvinimui bei bendrai virškinimo sistemos veiklai.

Parašykite komentarą

lt_LT